Znamiona żeglarstwa

Suplement do znamion jachtingu

Wrocławski AZS po raz kolejny pokazuje, że do uprawiania żeglarstwa nie trzeba być właścicielem jachtu, wystarczy mieć pasję, wizję i chęci. A realizowanie tego w warunkach klubowych nadal jest możliwe i bywa w niektórych klubach od wielu lat konsekwentnie uprawiane. http://www.jkazs.wroc.pl/Svalbard2011/

1,5 roku temu „uwikłany” w zapalczywą polemikę z wieloma adwersarzami Znamion jachtingu*, powstrzymywałem się przed przytaczaniem przykładu bardzo pozytywnego uprawiania żeglarstwa klubowego (a nie tylko popularnego ostatnio jachtingu ) we wrocławskim AZS. I mimo, że już wtedy, od wielu lat nic mnie nie łączyło z wrocławskim, akademickim środowiskiem żeglarskim, to znajomość z niektórymi z organizatorów wypraw i prowadzącymi rejsy na s/y Panorama, uniemożliwiała obiektywizm. Tym razem, po zapoznaniu się z nowymi planami i grupą organizatorów oraz prowadzących rejsy, przytaczając przykład AZS-u, jako wzorcowe znamiona żeglarstwa, nie zostanę posądzony o subiektywizm przez ówczesną grupę polemizujących anty klubowiczów.

Uczestnikom poszczególnych rejsów na s/y Panorama oraz organizatorom tego przedsięwzięcia, życzę stopy wody pod kilem i realizacji wszystkich etapów wyprawy oraz satysfakcjonującego …żeglarstwa!

Porównując nasze zaplanowane trasy i terminy, nie wykluczam sposobności do naszego spotkania. My, pływając po północno norweskich wodach, będziemy wypatrywać s/y Panoramy na horyzoncie, czy też na ploterze AIS. FRI nadaje sygnał AIS non-stop.

Wacek Sałaban

* Znamiona jachtingu ukazały się równocześnie na fri.info.pl i w SSI. Później jeszcze w innych witrynach. Zapis części polemiki jest w archiwum SSI.