Tysięczne odwiedziny – tym razem nie marynistycznie ale... „konkursowo”

Pierwsza strona główna

29 lipca 2009, po 4,5 miesiącach (137 dni) od uruchomienia, po raz tysięczny została wybrana strona fri.info.pl. Zrobiło to łącznie 293-ch użytkowników. Średni czas buszowania po witrynie wynosił ponad 8 min, a podczas wizyt średnio oglądano 16,5 stron (>16 500 odsłon podstron). 95% odwiedzin to wejścia bezpośrednie, to znaczy nie za pomocą linków i nie przez odnośniki z innych stron lub portali. Strona nie ma słów kluczowych i nie jest pozycjonowana w przeglądarkach internetowych. Jest to działanie celowe, gdyż strona jest adresowana do przyjaciół, znajomych i osób znanych armatorom. Udostępnianie adresu jest formą zaprosin do odwiedzenia. Oczywiście funkcjonuje też poczta pantoflowa :) Wielu Miłych Gości i Sympatyków jest zlokalizowanych poza granicami Polski czy też Europy, ale charakterystyczne jest to, że są z krajów o ugruntowanej morskości :)

W tym czasie strona była czterokrotnie aktualizowana – daty aktualizacji są zamieszczone w „O aktualizacjach…”. Zostało opublikowanych ponad 30 esejów, wiadomości i artykułów. Zamieściliśmy prawie 200 zdjęć, wiele ilustracji do tekstów, sporo odnośników, linków i przekierowań do innych witryn.

Te liczby: 1000 odwiedzin, prawie 300-tu użytkowników, średnio 8 minut i 16 stron na odwiedziny, są wysoce satysfakcjonujące, potwierdzające sens istnienia i trwania fri.info.pl. Pozdrawiamy i zapraszamy do kolejnych odwiedzin.

Analiza Analiza

Propozycja zabawy – konkursu dla spostrzegawczych

Na zdjęciach umieszczonych w albumach, poza FRI i innymi jednostkami, są też przypadkowe ujęcia s/y „Promyk”. Jachtu klasy micro - pierwszego jachtu jednych z armatorów. Konkurs z nagrodą dla zwycięzcy, polega na wyszukaniu WSZYSTKICH, tych zdjęć i podaniu tytułów oraz ich lokalizacji. Ilość zdjęć zawierających choćby mały fragment „Promyka” lub jego osprzętu wynosi... kilka sztuk :) Nagroda oczywiście jest ściśle związana z FRI. Konkurs trwa do czasu pierwszego właściwego rozwiązania przysłanego na adres @ strony do korespondencji.

Uwaga Sympatycy Jachtu Promyk: koszulki zobowiązują !!! :)

Przyjemnego buszowania :) ws