O planowanym spotkaniu rodzinnym

Plan sezonu 2011 jest w 2/3 opracowany. W Wielki Piątek wypływamy i opuszczamy, po zimowaniu, sympatyczne i gościnne Risvaer. Początkowo planujemy trochę powłóczyć się po Lofotach, tych nam znanych i nieznanych. Potem już na długo obierzemy zasadniczy kurs na N. Głównym celem wiosennej części wyprawy, będzie dopłynięcie w okolice Kirkenes. Ale nie tylko Morze Barentsa będzie najważniejsze. Po drodze mamy do odwiedzenia liczne zaległości, z ubiegłorocznej jesieni – zbyt pośpiesznej.

W Havoysund mamy umówione spotkanie z naszym Pierworodnym, w dniach 21-22 maja 2011. Poza zobaczeniem się, po kilku miesiącach niewidzenia, spotkanie będzie też miało wymiar symboliczny. My będziemy u kresu naszej planowanej żeglugi na Północ, Michał na początku swojej wyprawy na Południe. My pożeglujemy potem jeszcze trochę na wschód, do Kirkenes i rozpoczniemy powolny powrót. Michał z przylądka Knivskjellodden pojedzie rowerem na przylądek Igielny (Cape Agulhas) do Republiki Południowej Afryki. Więcej o wyprawie naszego 30-to latka i zaplanowanej, prawie dwuletniej marszrucie, jest na: http://north-south.info/pl/.

Północ – Południe

To wyjaśnia potrzebę czasowego zastępstwa Michała w obowiązkach administratora fri.info.pl. Oczywiście, że zasadniczym środkiem komunikacji z Michałem podczas wyprawy North-South będzie internet, ale trudno sobie wyobrazić aby pracował nad kolejnymi aktualizacjami podczas pedałowania. Tak więc, witamy nowego Administratora! Damian, prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość :-)

Dziękujemy Twórcy witryny za dwa lata udręki przy redagowaniu naszej strony jachtowej FRI i życzymy bardzo udanego… urlopu od pracy programisty!

ws