FRI w norweskich kamerach internetowych

Żeglując po portach i przystaniach Norwegii sprawdzamy w internecie obecność kamer w pobliżu naszych cumowań. Nasi Sympatycy też wyszukują takie portowe webcams. Wtedy staramy się zrobić sesję zdjęciową FRI i przy okazji pokazać się naszym kibicom - przyjaciołom oraz ich pozdrowić.

Pierwsza możliwość transmisji prawie na żywo – tylko z kilkusekundowym opóźnieniem, nadarzyła się nam w porcie Trondheim, skąd wyruszaliśmy do Bodo.

Na początku umówionej „sesji” załoga z końca pomostu pozdrowiła odległych obserwatorów.
(21 czerwca 2010r. h1147, a o h1328 rozpoczęło się astronomiczne lato :-))
http://www.sionvalais.com/webcam/trondheim/121675

Moment oddania cum (h1151).

FRI wykonała rundę honorową i obrała kurs na północ Norwegii (h1154).

Kolejnym dogodnym portem do pokazania się w kamerze internetowej naszym Sympatykom był Hammerfest. Na zdjęciu jest moment opuszczania portu w drodze na przylądek Knivskjelodden – najbardziej północny kraniec kontynentalnej Europy – „ubogi krewny” marketingowego Nordkapp.

Na dalszym planie Dom Kultury w Hammerfest (14 września 2010, h1306)
http://213.161.172.115/view/index.shtml

Trzecim miejscem podglądu była osada Pundslett, najbliższa nam „cywilizacja” z przystanią dla łodzi właścicieli domów na Risvaer. To tu cumowała FRI podczas naszego styczniowego pobytu w kraju. Na zdjęciach moment wypłynięcia, powrotu na stałe miejsce zimowania przy Risvaer (27 stycznia 2011r. h1319).

Dziękuję naszym Sympatykom – Obserwatorom za zarejestrowanie zdjęć z kamer i ich nam przysłanie :-) ws

Na koniec zdjęcie FRI wykonane w Bodo z płynącej jednostki, przez „łowcę statków” i umieszczone w greckim serwisie AIS MarineTraffic.com. W Bodo też jest zainstalowana kamera przekazująca obraz do internetu, jednak jej odległa lokalizacja uniemożliwia rozpoznanie obiektów wielkości FRI.